Сохранение "Имяфайла.tif" невозможно: произошел программный сбой.

Community Beginner ,
Dec 17, 2020

Copy link to clipboard

Copied

У меня мак на М1. Последняя версия Фотошопа. Из лайтрум обрабатываю в фотошопе, после каждой обработки в фш и попыток схоранения выдает ошибку программного сбоя. Вообще не знаю что делать. ХЭЭЭЛП!

Уже переустанавливал прогру, но тоже самое.

TOPICS
Bug, Community Information, Enhancement, Feature request, General Feedback, How to, Release Notes

Views

60

Translate

Translate

Report

Report
Community Guidelines
Be kind and respectful, give credit to the original source of content, and search for duplicates before posting. Learn more

Сохранение "Имяфайла.tif" невозможно: произошел программный сбой.

Community Beginner ,
Dec 17, 2020

Copy link to clipboard

Copied

У меня мак на М1. Последняя версия Фотошопа. Из лайтрум обрабатываю в фотошопе, после каждой обработки в фш и попыток схоранения выдает ошибку программного сбоя. Вообще не знаю что делать. ХЭЭЭЛП!

Уже переустанавливал прогру, но тоже самое.

TOPICS
Bug, Community Information, Enhancement, Feature request, General Feedback, How to, Release Notes

Views

61

Translate

Translate

Report

Report
Community Guidelines
Be kind and respectful, give credit to the original source of content, and search for duplicates before posting. Learn more
Dec 17, 2020 0
Adobe Community Professional ,
Dec 17, 2020

Copy link to clipboard

Copied

Let me move this to the Photoshop forum for you, which is the appropriate forum for your question.

The Using the Community forum is for help in using the Adobe Support Community forums, not for help with specific programs. Product questions should be posted in the associated product community.

Translate

Translate

Report

Report
Community Guidelines
Reply
Loading...
Dec 17, 2020 0
Community Beginner ,
Dec 17, 2020

Copy link to clipboard

Copied

Заметил, что ошибка появляется, когда я добавляю различные изображения пнг или джепеги в файл. С чем это связано?

Translate

Translate

Report

Report
Community Guidelines
Reply
Loading...
Dec 17, 2020 0
Tyttaya LATEST
Community Beginner ,
Dec 22, 2020

Copy link to clipboard

Copied

Косяк какой-то в обновлении. Море ошибок. Я откатилась на предыдущую версию, все начало работать.

Translate

Translate

Report

Report
Community Guidelines
Reply
Loading...
Dec 22, 2020 0